Srovnání konsolidace půjček

V případě, že musíte splácet více dluhů a půjček, než zvládáte a rádi byste vaší situaci ulehčili, nabízí se jedna možnost jak si snížit měsíční splátky vašich dluhů. Tato služba je dnes nabízena jak v bankovním tak v nebankovním sektoru a její název je konsolidace půjček, někdy se však také označuje jako sloučení či sjednocení půjček do jedné.

Jedná se o typ úvěru, kdy za vás poskytovatel konsolidace zaplatí vaše dluhy a převezme je na sebe. Vy tak po sloučení půjček dlužíte peníze pouze jednomu subjektu, což má několik výhod.

Mezi výhody konsolidace půjček a úvěrů patří například to, že si můžete znovu nastavit výši měsíční splátky. Nabízí se tak možnost prodloužit si splácení úvěru s tím, že měsíčně budete platit o něco méně.

Další výhodou mohou být úspory za poplatky při splácení více dluhů, ať jste dluhy spláceli převodem na bankovní účet anebo složenkou. V tomto článku nabízíme krátké srovnání konsolidace půjček od několika českých bank.

Konsolidace půjček České spořitelna

Česká spořitelna patří mezi vyhledávaného poskytovatele sloučení půjček. Právě zde nabízí možnost zkonsolidovat si dluhy a to až do výše 600 000 Kč.

Díky online kalkulátoru na stránkách České spořitelny si spočítáte, jak můžete díky jejich konsolidace „ušetřit“ a jak vlastně jejich sjednocení půjček funguje.

Konsolidace půjček od ČSOB

Druhou bankou, která nabízí možnost konsolidace půjček je ČSOB. Jejich služba nabízí možnost sjednocení úvěrů v hodnotě od 50 000 do 600 000 Kč.

Splatnost si můžete prodloužit až na dobu 8 let, minimum je pak jeden rok. U ČSOB máte také možnost okamžitě předčasně váš dluh splatit.

RePůjčka od Equa banky

Další refinancování vašich dluhů nabízí nová banka Equa bank a jejich služba Repůjčka. Zde vám garantují možnost snížení měsíční splátky až o 25 %. Mezi jejich další výhody potom patří velmi rychlé schválení úvěru.