Půjčky na OP

Půjčky na OP

Potřebujete si půjčit a máte u sebe jen jeden doklad totožnosti – občanský průkaz? Jste na cestách a docházejí vám finance? Potřebujete se ještě na nějaký čas zabezpečit? Pak přímo pro vás je tu půjčka na občanský průkaz.

Výhody půjček na občanský průkaz

Půjčky na občanský průkaz jsou v mnoha ohledech velmi výhodné a určitě vám usnadní život.

Tento typ půjčky se používá jen velmi krátkou dobu.

Při osobní schůzce s fyzickou osobou, s níž se většinou schůzky sjednávají, se prokazujete jen občanským průkazem.

U těchto půjček není vždy nutno prokazovat, za jakým účelem o půjčku žádáte.

Půjčky na občanský průkaz jsou vhodné především pro osoby, které nejsou nejvhodnějšími kandidáty na půjčku klasickou. Například pro důchodce nebo nezaměstnané je toto přijatelný způsob, jak přijít k penězům.

Při zařizování tohoto druhu půjčky nemusíte prokazovat, kolik si vyděláte. Někdy ani není nutno podepsat klasickou smlouvu. Namísto toho podepisujete jen jakousi zprávu o tom, že si nejste vědomi ničeho, co by vám zabraňovalo půjčku na občanský průkaz splácet.

Půjčky na občanský průkaz a její získání

Tuto půjčku může získat opravdu každý. Ale protože je to pro poskytovatele poněkud riskantní, měli byste být připraveni na to, že po vás nejspíš bude chtít nějakou záruku splácení. Nejpravděpodobněji se jeví ručitelství nemovitostí nebo například automobilem.

Jak už je výše řečeno, riziko u půjčky na občanský průkaz, že nebudete z nějakého důvodu schopni splácet svou půjčku, je pro poskytovatele opravdu velké. Tudíž je docela pochopitelné, že firma poskytující tuto půjčku, si většinou naúčtují vysoké úroky.

Půjčku na občanský průkaz využívají i leckteří podvodníci, proto, rozhodnete-li se pro tento druh půjčky, měli byste důkladně pročítat všechny stanovené podmínky, než cokoli podepíšete.