Banku bude zajímat, kolik si vyděláváte – vyžádá si od vás doklad pravidelného příjmu.

Také si prověří, není-li vaše jméno v některém seznamu dlužníků, kam se dnes člověk dostane snadno a aniž by o tom třeba vůbec věděl.

Stačí se pár dní zpozdit s nějakou splátkou atp. V případě některých půjček vyžaduje také ručitele, případně zástavbu nemovitosti.

Kdo půjčí peníze ihned na občanský průkaz?

Na banku se tedy ve vašem případě ani nemusíte obracet. Kdo ale půjčí peníze ihned, bez formalit a pouze na občanský průkaz? První možností je, půjčit si peníze na směnku od soukromé osoby. Ta vám sice půjčí bez dokládání příjmu a postačí jí k uzavření smlouvy třeba jen váš občanský průkaz.

Bude však za půjčku vyžadovat relativně vysoké úroky. A také se vystavujete riziku, že narazíte na podvodníka. V případě neověřených osob či společností vždy platí zlaté pravidlo: neplatit žádné zálohy předem ani manipulační poplatky.

Druhou možností je půjčit si půjčku od poskytovatelů sms půjček nebo online půjček. SMS půjčku získáte s minimem formalit – v případě nižších částek se dokonce nemusíte ani prokazovat občanským průkazem – a v případě renomovaných společností bez rizika. Krátkodobé nebankovní sms půjčky mají obecně tyto parametry:

  • žádost o půjčku lze podat pomocí SMS, telefonicky nebo on-line formulářem o půjčení peněz
  • peníze na účet většinou do 60 minut od podání žádosti o půjčku
  • doba splatnosti do 30 dní, průměrně 15 dní
  • v případě nemožnosti splácet lze domluvit individuální splátkový kalendář (prodloužit dobu splatnosti, respektive rozdělit dluh na více splátek)