Nebankovní půjčky bez registru

Půjčky se v dnešní době stávají běžnou součástí života v mnoha rodinách nejen ve světě, ale i v České republice. Zvláště nyní, v době ekonomické krize, si lidé snaží dočasně finančně vypomáhat pomocí finančních půjček a dalších druhů úvěrů jako například koupě zboží na splátky. Díky tomu mohou překonat krátkodobý finanční výpadek, případně si nakoupit ihned zboží, na které by jinak museli dlouho šetřit.

Je několik druhů úvěrů, které si občan může pořídit. Finanční půjčky, kde se jedná o zapůjčení hotovosti na obvykle předem stanovenou dobu a úrok, jsem již zmiňoval. Dále se může jednat o kontokorent, kdy si klient vybere ze svého běžného účtu více, než se na něm v danou chvíli nachází. Leasing je také již běžným způsobem pořízení například automobilu. Zde je zvláštností, že zakoupená věc není až do splacení úvěru vlastnictvím klienta, ale leasingové společnosti. Hypotéky jsou častým zdrojem financování nemovitostí. Jsou založeny na ručení touto nemovitostí. Poslední možností úvěru, který bych tu zmínil, je kreditní karta. Ta je velmi běžná v zahraničí, například v USA je většina plateb uskutečněna právě pomocí kreditní karty. V ČR teprve nachází své místo, ale i zde již lidé přišli na chuť možnosti obvykle 45dní dlouhého bezúročného období a zvláště v počátku používání kreditní karty také nesporné výhodě spočívající v tom, že se platí vždy až měsíc zpětně.

Mimo běžných bankovních půjček, které získáme na každé pobočce banky, tedy pokud jsme bonitní – máme stálý a vysoký příjem, existuje i řada dalších. Nebankovní půjčky jsou poskytovány především nejvíce rizikovým skupinám obyvatelstva, tedy těm, kteří mají záznam v bankovním riziku. Protože jsou tyto půjčky nejvíce rizikové, je s nimi spojen i nejvyšší úrok. Půjčky do 24 hodin, často nazývané spotřebitelský úvěr, spočívají v jejich rychlém zřízení. To obvykle netrvá ani oněch 24 hodin, dají se sehnat i například předem schválené půjčky, které nabízí banka svým klientům prostřednictvím internetbankingu. Zde jejich vyřízení a připsání na účet klienta bývá často do hodiny. Za rychlost se ovšem někdy platí zvýšeným úrokem.

Půjčky také můžeme rozdělit na půjčky s ručitelem a půjčky bez ručitele. To jsou půjčky takové, kde se za nás nemusí zaručit jiná osoba. Někdy musíme ručit určitým majetkem, jindy je půjčka bez jakéhokoli ručení. To ovšem často zvyšuje úrokovou sazbu.

S půjčkami a úvěry obecně je vždy spojen úrok. Ten je obvykle udáván jako roční úroková sazba nebo RPSN. Roční úroková sazba nám udává, kolik budeme muset za rok půjčky zaplatit navíc. Nezahrnuje ovšem žádné poplatky s půjčkou spojené. Proto je mnohem lepším ukazatelem Roční procentuelní sazba nákladů, neboli RPSN. Ta udává, o kolik se nám navýší dlužná částka za rok včetně veškerých poplatků s ní spojených.

Nebankovní půjčky, kdy se vyplatí?

Proč se rozhodujeme pro nebankovní půjčky? Obvykle je to ve chvíli, kdy potřebujeme nutně půjčit, ale banka nám odmítne poskytnout půjčku pro nízký příjem nebo škraloup v registru dlužníků. Jsme pro banku vedeni jako problémový klient a získat půjčku je tedy opravdu těžké, naštěsti v nebankovním sektoru ne nemožné. Nebankovní půjčky se vyplatí, pokud splňujete několik drobných podmínek jako je situace, kdy nemůžete doložit příjmy, chcete půjčku v hotovosti nebo poštovní poukázkou, máte záznamy v některém z bankovních či nebankovních registrů, potřebujete okamžitě peníze. Půjčka se vyplatí také pokud chcete vyšší částky a máte k dispozici nemovitost, kterou můžete ručit. Nebankovní půjčky jsou ve valné většině neúčelové, takže nedokládáte, jak jste peníze využili, což je mnohdy velmi výhodné. Pokud peníze potřebujete opravdu rychle, využívejte mikropůjčky. Získáte zde až 12 000 korun za pár minut. Pokud je hodláte vyzkoušet poprvé, můžete si půjčit bez poplatku na třicet dní. Každá společnost má jiné podmínky pro získání půjčky zdarma, proto je vhodné jednotlivé nabídky předem porovnat.

Vybrat si výhodnou půjčku lze pomocí online srovnání. Na jednom místě tak porovnáte bankovní a nebankovní produkty online. Porovnání je zdarma a nezávazné. Záleží na vás, jakou půjčku hledáte. Můžete porovnávat jednotlivé nabídky podle sazby RPSN, výše splátky, částky, kterou vám půjčí maximálně, apod. Vybrané půjčky můžete mezi sebou porovnávat nebo si rovnou o jednu z nich požádat. Automaticky jste přesměrování na jednoduchý formulář, který zvládne vyplnit každý začátečník. Formuláře jsou velmi interaktivní a sami vás navedou na potřebné informace. Nebankovní půjčky jsou užitečným pomocníkem pro ty, kdo potřebují překlenout kratší výpadek v příjmech z důvodu nemoci, ztráty zaměstnání nebo naopak nechtějí šetřit na danou věc a hodlají si ji pořídit ihned. Mnoho zákazníků využívá rychlé půjčky na vánoce nebo na dovolenou. Peníze splatíte v prvním možném termínu a mají po starostech se splácením dlouhodobé půjčky.

Nebankovní půjčky se vám vyplatí ve chvíli, kdy potřebujete peníze rychle. Můžete si sjednat půjčku online nebo vám peníze přinese obchodní zástupce, který pak podle dohodnutých termínů vybírá i splátky u vás doma. Pokud si vyberete online rychlou půjčku, počítejte s tím, že je potřeba dodržet termín splácení. Poplatky za pozdní platbu jsou nemilosrdné. Řešením je prodloužit si půjčku třeba o další měsíc. Nemůžete doložit příjem nebo máte exekuci? Pak vyzkoušejte půjčku se zástavou nemovitosti. Podobá se americké hypotéce. Zpravidla jsou zde výhodnější podmínky. Můžete si půjčit bez dokládání příjmů a prověřování registru i několik miliónů. Stačí mít nemovitost, kterou můžete ručit.

Nebankovní SMS půjčky

SMS půjčky patří mezi menší úvěry, které se v poslední době staly velmi oblíbenými. Důvodů proč tomu tak je, je několik:

  • rychlé vyřízení
  • peníze do 48 hodin na účtě
  • není potřeba doložení příjmů
  • možnost získat půjčku zdarma

Nebankovní půjčka kde půjčíTyto nebankovní půjčky do výplaty nebo na zaplacení složenek patří mezi úvěry, které můžete mít schváleny i během několika desítek minut.

Firmy jako Zaplo Finance anebo Crediton nabízí půjčky opravdu s bleskovým vyřízením a vy tak nepotřebujete nic jiného, než si podat žádost přes internet na jejich webových stránkách.

Jestliže vám daná nebankovní společnost žádost o krátkodobý úvěr schválí, je vyplacení peněz do 24 nebo 48 hodin skoro samozřejmostí.

Pokud není víkend a patříte mezi stálé a ověřené klienty třeba u Zaplo půjčky, pak můžete mít peníze ještě dnes na účtě.
Nebankovní spotřebitelské úvěry

Ne každý ovšem využívá nebankovní společnosti k tomu, aby získal finanční prostředky pouze na kratší dobu. V případech, kdy potřebujete půjčit desítky tisíc korun se splatností v řádech měsíců je lepší využít nebankovní osobní půjčky.

Tyto půjčky jsou známé hlavně od firem jako Provident anebo Home Credit, ovšem nejsou to jediné firmy, které takhle v nebankovním sektoru půjčky nabízí.

Mezi další firmy patří například společnost Aasa Czech anebo Zaimo. Zaimo či Aasa půjčka patří mezi úvěry, které vám zajistí sumu do 25 000 nebo 50 000 Kč na váš bankovní účet a to i bez ručitele.

Maximální doba splatnosti u Zaimo půjčky je až 12 měsíců, u Aasa půjčky je to dokonce dvakrát tolik – na splátku máte dva roky. Funguje zde klasické měsíční splácení, váš závazek či dluh tedy nesplácíte jednorázově jako u SMS půjčky před výplatou.
Nebankovní hypotéky a úvěry na bydlení

Pro ty, kteří potřebují půjčit opravdu velkou sumu peněz, například na nákup nového bytu či domu, slouží klasicky hypoteční úvěry, které nabízí většina bank.

Alternativa ovšem existuje i v nebankovním sektoru – i zde si lze půjčit peníze na bydlení, stačí využít správné nebankovní společnosti.

Mezi takové firmy patří například VitaCredit anebo Acema Czech Credit, což jsou společností, které vám mohou půjčit částky pohybující se kolem milionu korun.

Obliba nebankovních půjček u nás stále roste a každoročně na našem trhu přibývá množství nebankovních finančních společností poskytujících různé úvěrové produkty. Tyto půjčky jsou charakteristické několika vlastnostmi, či výhodami, ve kterých se odlišují od tradičních bankovních úvěrů. Zřejmě hlavním lákadlem je snadná dostupnost těchto produktů, které často nevyžadují potvrzení pravidelného příjmu nebo jeho výše ani nekontrolují, zda je žadatel zapsán v obchodním rejstříku, takže je můžou získat také nezaměstnaní, studenti, lidé s minimálními příjmy jako důchodci nebo ženy na mateřské, ale také zadlužené osoby, pro které je velkou výhodou také to, že nebankovní půjčky jsou zpravidla neúčelové, a tudíž je mohou použít například k vyplacení exekutora nebo uhrazení dluhů. Samozřejmě, že čím menší důraz klade půjčka na prověřování schopnosti splácet, tím je nákladnější. Roste úroková sazba a RPSN. Další výhodou je rychlost těchto úvěrů, která je umožněna právě omezením prověrky žadatele na minimum. Peníze můžete mít obvykle do několika hodin od vyřízení půjčky.

Proč půjčky bez registru ihned?

Půjčky bez registru ihned patří k nejoblíbenějším na nebankovním úvěrovém trhu. Jedná se o půjčky, u kterých není žadatel prověřován na zápis v centrální databázi dlužníků nebo jiném podobném registru. Díky tomu mohou tyto půjčky získat také osoby, kterým by žádost o bankovní úvěr byla zamítnuta. Další výhodou je také rychlost udělení hotovosti, peníze můžete mít na svém bankovním účtu k dispozici již několik hodin po podepsání smlouvy (nejčastěji do 24 hodin). Naprostá většina poskytovatelů samozřejmě nabízí možnost, objednat si půjčku přes internet, což šetří obrovské množství času i námahy. Smlouvu vám obvykle doručí k podpisu kurýrní služba, případně vás navštíví obchodní zástupce poskytovatele. Půjčit si běžně můžete částky v rozmezí několika tisíc až několika set tisíc korun.