Na co si dát při výběru půjčky pozor? Jaké parametry sledovat?

Vybrat si z široké nabídky bankovních i nebankovních půjček je opravdu složité. Zájemce o půjčku musí dbát na to, aby se nechytl do pasti podvodníkům při sjednávání nebankovní půjčky. Můžete navštívit webové stránky s informacemi, zda se nejedná o podvodné půjčky – černá listina.

Najdete zde celou řadu podvodných i těch spolehlivých půjček. Je vhodné se orientovat podle množství kladných či záporných ohlasů a zkušeností jiných klientů. Při výběru té nejvhodnější půjčky je potřeba sledovat několik parametrů. Základní důležité parametry jsou výše půjčky a úroková sazba. Důležitá je sazba RPSN, která nám ukáže celkovou cenu za půjčku, včetně všech poplatků. Je potřeba sledovat také, jaké poplatky navíc půjčka obsahuje jako je třeba pojištění proti neschopnosti splácet, za sjednání a vedení úvěrového účtu nebo také zda je možné půjčku předčasně splatit. Pokud ano, tak za jakých podmínek. Všechny tyto náklady musí být uvedeny v již zmíněné sazbě RPSN. Spolehlivý poskytovatel půjček po vás nechce poplatky předem, smlouva je jednoduchá, přehledná a podmínky jasně dané. Webové stránky jsou funkční, s veškerými kontakty a nevoláte na drahé telefonní linky.

Při výběru půjčky se můžete orientovat podle online srovnání. Porovnání půjček půjčky vám nabídne půjčky pouze od spolehlivých a ověřených poskytovatelů. Můžete si jednoduše srovnávat nejlepší nebankovní i bankovní úvěry a půjčky, hypotéky nebo rozmýšlet se, u které banky bude výhodné refinancovat svou hypotéku. Díky srovnávači za pár sekund vidíte, která nabídka půjčky se rozhodně vyplatí a která naopak ne. Každá společnost nabízí jiné podmínky pro sjednání půjčky, její splácení, maximální částku kterou vám půjčí. I tyto parametry je vhodné mezi sebou porovnávat. Můžete tak zjistit, že nabízená bankovní půjčka je o několik procent dražší než ta stejná částka v nebankovním sektoru a naopak. Porovnání půjček vám pomůže udělat si ucelený přehled o nabídce finančních produktů na trhu. Je naprosto nezávazné, takže pokud se pro vybranou nabídku nerozhodnete, nikdo vás nebude sankciovat. Naopak v případě zájmu si můžete ihned o půjčku požádat.

Mnohé z vás jistě zajímá jak si půjčit rychle a s co nejmenší administrativou, bez dojíždění a dokládání příjmů. Od toho je zde rychlá půjčka ihned na účet do hodiny. Nemusíte se obávat zeptat se i na tuto půjčku. Můžete si nezávazně spočítat, kolik si můžete půjčit a kolik musíte vrátit. Snadno tak zjistíte, jakou částku si v závislosti na výši svého příjmu můžete dovolit. U první půjčky můžete využít nabídku první půjčky zdarma a to až do 8 000 korun. Peníze přitom můžete mít k dispozici za několik málo minut po odeslání formuláře se žádostí o půjčku a ověření vaší totožnosti. Rychlá půjčka ihned je vhodná nejen pro zaměstnance, ale i studenty, ženy na mateřské nebo začínající podnikatelé, kteří nemohou doložit svůj příjem nebo ho mají příliš nízký. Pokud uvažuje o půjčce nezaměstnaný, je zde velký otazník, z čeho půjčku splatit. Neplacení půjček sebou přináší sankce a pokuty, případně exekuce a další problémy. Pokud máte vlastní dům nebo byt, můžete i kvůli nízké částce přijít o střechu nad hlavou. Krátkodobé půjčky jako je půjčka do hodiny slouží k překlenutí krátkodobého výpadku financí v rodině, třeba na školu v přírodě, na úhradu nečekaných výdajů nebo třeba na koupi nové pračky. Oblíbené jsou půjčky studentské i pro ženy na mateřské. Všechny tyto půjčky mají velmi podobné obecné podmínky jako je věk, stabilní příjem, trvalé bydliště v České republice, vlastní účet v bance a také platný telefon pro ověření vaší totožnosti.